Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne.

O nás

Kto sme?

Súkromná galéria, ktorá prezentuje etablovaných autorov strednej generácie zo Slovenska a Čiech. Nájdete u nás obrazy, fotografie, sochy a grafiky. Zameriavame sa však najmä na maľbu a výber toho najlepšieho zo slovenskej a českej grafiky. Našim cieľom je prinášať a prezentovať kvalitné a pekné umenie, čo odráža aj naše motto: Gallery Gwerk – Umenie, ktoré sa páči.

Našim hlavným cieľom je podpora umenia na Slovensku. Zo svojej obchodnej činnosti financujeme neziskové aktivity – organizovanie autorských a kolektívnych výstav ako aj ďalších kultúrnych podujatí a projektov, či vydávanie informačných publikácií.

História

Názov galérie – Gallery Gwerk - v sebe nesie jednak meno svojej zakladateľky a tiež je akýmsi odkazom na jej predka a významného slovenského výtvarníka Edmunda Gwerka. Od svojho založenia v roku 2014 sa nám podarilo zrealizovať úspešné výstavy napr. autorom: Fero Lipták, Běla Kolčáková, Jiří Anderle, Albín Brunovský, Marian Vida, Melita Gwerková a iní. Snažíme sa o kvalitnú prezentáciu slovenských umelcov aj v zahraničí - Francúzsko, Taliansko, Rakúsko, Česká republika, Poľsko, Belgicko.

Projekty

Okrem organizovania výstav sa tiež venujem písaniu o umení – monografie, blogy, články. Našim dlhodobým cieľom je “oživenie” záujmu o slovenskú grafiku a jej hlavných predstaviteľov. Taktiež sa venujeme aj poradenstvu v oblasti umenia.

Služby

V prípade záujmu Vám vieme pomôcť a poradiť pri inštalácii diela vo Vašich priestoroch. Ak sa Vám ku nám nedá prísť osobne, menšie diela Vám vieme zaslať aj kuriérom, prípadne doviezť ku Vám domov - záleží od vzdialenosti a veľkosti diela. Určite sa Vám  budeme snažiť vyjsť čo najviac v ústrety :)

Zriaďovateľom galérie je Galéria Gwerk oz.

 

Melita Fodor Gwerková

zakladateľka a riaditeľka Gallery Gwerk

Vyrastala v umeleckom prostredí a vzťah k umeniu zdedila aj po svojich predkoch – Edmund Gwerk, maliar slovenskej moderny. Vyštudovala odbor Medzinárodný obchod na Ekonomickej Univerzite v Bratislave, na ktorý nadviazala odbornou stážou a štúdiom Ekonómie a financovania kultúry na parížskej l´Université Dauphine. Neskôr získala skúsenosti s financovaním kultúrnych projektov počas práce v Európskej komisii. V roku 2014 absolvovala štúdium v prestížnej aukčnej spoločnosti Sotheby´s v Londýne. Následne si rozšírila svoje vedomosti v online kurze Univerzity Glasgow v oblasti krádeže umenia a pašovania starožitností. Od novembra 2015 píše o zaujímavostiach zo sveta umenia na blogu gwerkova.blog.sme.sk.