Vladimír Gažovič je popredný a oceňovaný predstaviteľ slovenskej grafiky, najmä farebnej litografie. Pozrite si aktuálnu ponuku jeho diel na predaj.

(*1939, Bratislava) Maliar, grafik a ilustrátor. Vladimír Gažovič študoval na VŠVU v Bratislave u prof. Vincenta Hložníka a neskôr získal štipendium Herderovej ceny na Akadémii výtvarných umení vo Viedni u prof. Maximilana Melchera. V roku 1979 absolvoval stáž na Akadémii výtvarných umení v Amsterdame. Už počas štúdii inklinoval k tendenciám fantastického realizmu. Vo svojej tvorbe nadväzuje na Albína Brunovského, kde rozvíja líniu imaginatívneho prístupu vychádzajúceho zo surrealizmu. Vladimír Gažovič sa venuje predovšetkým litografii. Umeleckú i technickú originalitu jeho prác ocenili na najvýznamnejších svetových prehliadkach umeleckej grafiky. Jeho tvorba je zastúpená v zbierkach v Amsterdame, Chicagu, Hamburgu, New York City, Bratislave a pod. Vladimír Gažovič vystavoval v mnohých krajinách a za svoje práce získal veľa ocenení.


Viac info


Gažovič Vladimír

Gažovič Vladimír

(*1939, Bratislava)

Maliar, grafik a ilustrátor. Vladimír Gažovič študoval na VŠVU v Bratislave u prof. Vincenta Hložníka a neskôr získal štipendium Herderovej ceny na Akadémii výtvarných umení vo Viedni u prof. Maximilana Melchera. V roku 1979 absolvoval stáž na Akadémii výtvarných umení v Amsterdame. Už počas štúdii inklinoval k tendenciám fantastického realizmu. Vo svojej tvorbe nadväzuje na Albína Brunovského, kde rozvíja líniu imaginatívneho prístupu vychádzajúceho zo surrealizmu. Vladimír Gažovič sa venuje predovšetkým litografii. Umeleckú i technickú originalitu jeho prác ocenili na najvýznamnejších svetových prehliadkach umeleckej grafiky. Jeho tvorba je zastúpená v zbierkach v Amsterdame, Chicagu, Hamburgu, New York City, Bratislave a pod. Vystavoval v mnohých krajinách a za svoje práce získal veľa ocenení.

ZASTÚPENIE V ZBIERKACH /výber/

Amsterdam (NLD), Stedelijk Museum
Banská Bystrica (SVK), Štátna galéria
Bratislava (SVK), Slovenská národná galéria
Brno (CZE), Moravská galerie
Bruxelles (BEL), Royal Museum of Art
Chicago (USA, Illinois), Art Institute of Chicago
Cincinnati (USA, Ohio), Cincinnati Art Museum
Dolný Kubín (SVK), Oravská galéria
Gent (BEL), Museum voor schone Kunsten
Hamburg (DEU), Kunsthalle
Košice (SVK), Galéria J. Jakobyho
Köln (DEU), Wallraf - Richartz Museum
Krakow (POL), Muzeum narodowe
New York City (USA), Metropolitan Museum of Art
Philadelphia (USA, Pennsylvania), Philadelphia Museum of Art
Praha (CZE), Národní galerie
Stockholm (SWE), Nationalmuseum
Trenčín (SVK), Galéria M. A. Bazovského
Tuscon (USA, Arizona), The University of Arizona Museum of Art
Washington (USA, D. C.), Library of Congress
Wien (AUT), Albertina