Súkromná galéria – Bratislava. Prezentujeme umelcov strednej generácie zo Slovenska a Čiech. Nájdete u nás obrazy, fotografie, sochy a grafiky. Ponúkame kvalitné a pekné umenie.
Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne.

O nás - Galéria - Umenie - Obrazy

Galéria s umením - Bratislava

Sme súkromná umelecká galéria, ktorá prezentuje etablovaných autorov strednej generácie zo Slovenska a Čiech. Nájdete u nás obrazy, fotografie, sochy a grafiky. Zameriavame sa však najmä na maľbu a výber toho najlepšieho zo slovenskej a českej grafiky. Našim cieľom je prinášať a prezentovať kvalitné a pekné umenie, čo odráža aj naše motto: Gallery Gwerk – Umenie, ktoré sa páči.

Našim hlavným cieľom je podpora umenia na Slovensku. Zo svojej obchodnej činnosti financujeme neziskové aktivity – organizovanie autorských a kolektívnych výstav ako aj ďalších kultúrnych podujatí a projektov, či vydávanie informačných publikácií.

História

Názov galérie – Gallery Gwerk - v sebe nesie jednak meno svojej zakladateľky a tiež je akýmsi odkazom na jej predka a významného slovenského výtvarníka Edmunda Gwerka. Od svojho založenia v roku 2014 sa nám podarilo zrealizovať úspešné výstavy napr. autorom: Fero Lipták, Běla Kolčáková, Jiří Anderle, Albín Brunovský, Marian Vida, Melita Gwerková a iní. Snažíme sa o kvalitnú prezentáciu slovenských umelcov aj v zahraničí - Francúzsko, Taliansko, Rakúsko, Česká republika, Poľsko, Belgicko.

Projekty

Okrem organizovania výstav píšeme o zaujímavostiach zo sveta umenia – blogy, články ale aj knižné publikácie. Našim dlhodobým cieľom je “oživenie” záujmu o slovenskú grafiku a jej hlavných predstaviteľov. Taktiež sa venujeme poradenstvu v oblasti umenia.

Služby

V prípade záujmu Vám vieme pomôcť a poradiť pri inštalácii diel vo Vašich priestoroch. Ak sa Vám ku nám nedá prísť osobne, menšie diela Vám zašleme kuriérom, prípadne dovezieme priamo ku Vám domov. Určite sa Vám  budeme snažiť vyjsť čo najviac v ústrety :)

Galéria - Umenie - Predaj - Obrazy - Grafiky

 

Zriaďovateľom galérie je Galéria Gwerk oz.

 

Melita Fodor Gwerková

zakladateľka a riaditeľka Gallery Gwerk

Vyrastala v umeleckom prostredí a vzťah k umeniu zdedila aj po svojich predkoch – Edmund Gwerk, maliar slovenskej moderny. Vyštudovala odbor Medzinárodný obchod na Ekonomickej Univerzite v Bratislave, na ktorý nadviazala odbornou stážou a štúdiom Ekonómie a financovania kultúry na parížskej l´Université Dauphine. Neskôr získala skúsenosti s financovaním kultúrnych projektov počas práce v Európskej komisii. V roku 2014 absolvovala štúdium v prestížnej aukčnej spoločnosti Sotheby´s v Londýne. Aktuálne študuje témy pašovania starožitností, falšovanie a kradnutie umenia na the University of Glasgow. Od novembra 2015 píše o zaujímavostiach zo sveta umenia na blogu gwerkova.blog.sme.sk.