Galéria s umením v Bratislave. Predaj obrazov a umeleckých diel slovenských a českých autorov. Grafiky, sochy a obrazy na predaj. Ponúkame kvalitné a pekné umenie.

Galéria - Umenie - Obrazy

Galéria s umením - Bratislava

Sme súkromná umelecká galéria, ktorá prezentuje etablovaných autorov strednej generácie zo Slovenska a Čiech. Nájdete u nás obrazy, fotografie, sochy a grafiky. Zameriavame sa však najmä na maľbu a výber toho najlepšieho zo slovenskej a českej grafiky. Našim cieľom je prinášať a prezentovať kvalitné a pekné umenie, čo odráža aj naše motto: Gallery Gwerk – Umenie, ktoré sa páči.

Našim hlavným cieľom je podpora umenia na Slovensku a slovenského umenia v zahraničí. Z našich obchodných činností - predaj obrazov a umeleckých diel - financujeme neziskové aktivity - organizácia autorských a kolektívnych výstav a iných kultúrnych akcií a projektov, vrátane vydávania informačných publikácií.

História

Názov galérie – Gallery Gwerk - v sebe nesie jednak meno svojej zakladateľky a tiež je akýmsi odkazom na jej predka a významného slovenského výtvarníka Edmunda Gwerka. Od svojho založenia v roku 2014 sa nám podarilo zrealizovať mnohé úspešné výstavy a umelecké projekty doma i v zahraničí. Spolupracujeme s autormi ako Fero Lipták, Běla Kolčáková, Marian Vida, Melita Gwerková, Dušan Kállay a iní., ale nájdete u nás aj diela od autorov ako Karol Ondreička, Albín Brunovský, Jiří Anderle či Dušan Polakovič. 

Projekty

Okrem organizovania výstav píšeme o zaujímavostiach zo sveta umenia – blogy, články ale aj knižné publikácie. V roku 2019 sme predstavili sériu prednášok na tému kriminálnych činov v oblasti umenia. Našim dlhodobým cieľom je “oživenie” záujmu o slovenskú grafiku a jej hlavných predstaviteľov. Taktiež sa venujeme poradenstvu v oblasti umenia.

Služby

Ak hľadáte hodnotný darček alebo zariaďujete byt či dom, radi Vám poradíme pri výbere obrazov a iných umeleckých diel. V prípade záujmu Vám vieme pomôcť a poradiť aj pri inštalácii diel vo Vašich priestoroch. Ak sa Vám ku nám nedá prísť osobne, diela Vám zašleme kuriérom alebo dovezieme priamo ku Vám domov. 

Galéria - Predaj obrazov a umeleckých predmetov

 

Melita Fodor Gwerková

zakladateľka a riaditeľka Gallery Gwerk

Vyrastala v umeleckom prostredí a vzťah k umeniu zdedila aj po svojich predkoch – Edmund Gwerk, maliar slovenskej moderny. Vyštudovala odbor Medzinárodný obchod na Ekonomickej Univerzite v Bratislave, na ktorý nadviazala odbornou stážou a štúdiom Ekonómie a financovania kultúry na parížskej l´Université Dauphine. Neskôr získala skúsenosti s financovaním kultúrnych projektov počas práce v Európskej komisii. V roku 2014 absolvovala štúdium v prestížnej aukčnej spoločnosti Sotheby´s v Londýne. V roku 2019 úspešne absolvovala PgCert v kriminálnych činoch v umení na the University of Glasgow, pričom tejto téme sa intenzívne venuje aj naďalej. Od novembra 2015 píše o zaujímavostiach zo sveta umenia na blogu gwerkova.blog.sme.sk.