Projekt HĽADÁME UMELCOV vznikol pod vedením súkromnej galérie Gallery Gwerk. Jeho cieľom je osloviť umelcov z rôznych oblastí výtvarného umenia a dať…
Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne.

Zastrešujeme projekt Hľadáme umelcov

Späť

Projekt HĽADÁME UMELCOV vznikol pod vedením súkromnej galérie Gallery Gwerk. Jeho cieľom je osloviť umelcov z rôznych oblastí výtvarného umenia a dať im šancu prezentovať sa.

Rok 2019 je pilotným ročníkom, v ktorom HĽADÁME UMELCOV z česko-slovenského regiónu. V budúcnosti plánujeme zverejňovať pravidelné výzvy s rôznymi cenami a zameraním  – napr. najlepšia grafika alebo súťaž pre umelcov do 30 rokov a pod. Ku každej výzve nájdeme vždy najvhodnejšiu hodnotiacu komisiu. Tá bude zostavená tak, aby v nej bol zastúpený odborník z teoretickej oblasti (kunsthistorik, kritik umenia, kurátor), ale aj človek z oblasti predaja (galerista, obchodník s umením a pod.), pretože našim cieľom je diela nielen prezentovať, ale vôbec pomôcť umelcom zviditeľniť sa na trhu s umením.

Všetky informácie nájdete na www.HLADAMEUMELCOV.sk