Rozhovor vznikol v roku 2014 pre Robert Vano Gallery a Webmagazin.sk v rámci projektu "Neviditeľní fotografi": "V mojej tvorbe prevažuje…
Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne.

Rozhovor s Tomasom Morilonom: Umenie by malo prinášať harmóniu

Späť

Rozhovor vznikol v roku 2014 pre Robert Vano Gallery a Webmagazin.sk v rámci projektu "Neviditeľní fotografi":

"V mojej tvorbe prevažuje skôr estetická stránka, dojem z diela, emócia. Samotný koncept je v mnohých prípadoch až druhoradý, podstatný je pre mňa pocit. V mojom ponímaní by umelecké dielo malo prinášať radosť, harmóniu do života človeka. Pokiaľ sa kvalitná forma stretáva aj so zmysluplným obsahom, je to vrcholné dielo."

"Snažím sa prácu s fotografiou posúvať ďalej, smerom k maľbe. Zhotovím veľkoformátovú fotografiu, ktorú následne dotváram. Maľujem do nej, využívam kresbu, rytinu, kombinujem rôzne nástroje, štetce, šmirgeľ, chemikálie, sadru, latex, používam rozličné farby od anylinových, cez olejové, po akryl. Vzniká jedno originálne dielo, ktoré by sa v podstate dalo klasifikovať ako obraz. Trvalo mi niekoľko rokov, kým som na všetky nuansy sám prišiel a tento proces sa stále vyvíja a posúva. Jeho základom je kreativita, nestagnovať, neustále vymýšľať čosi nové a originálne."

Celý rozhovor si môžete prečítať TU.