Vladimír Suchánek je český maliar a grafik, patrí medzi európsku a svetovú špičku vo farebnej litografii. Aktuálna ponuka zahŕňa nové aj staršie grafiky.
Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne.

(*1933, Nové Město nad Metují, CZ) Český maliar a grafik. Vladimír Suchánek v roku 1960 absolvoval Akadémiu výtvarných umení v Prahe u prof. Vladimíra Silovského. Spolu s Vladimírom Gažovičom sa v 70-tych a 80-tych rokoch minulého storočia zaradil medzi európsku a svetovú špičku vo farebnej litografii. Usporiadal viac ako 150 samostatných výstav po celom svete. Jeho diela sú zastúpené v popredných galériách, múzeách a súkromných zbierkach v Čechách, ako aj v zahraničí – napríklad Národní galerie v Prahe, Albertina vo Viedni, Rockford Prints Museum v USA a iné. V období 1995-2015 pôsobil ako predseda združenia Českých umelcov grafikov HOLLAR - najstaršieho a najprestížnejšieho združenia grafikov v Čechách. Vladimír Suchánek bol v roku 1997 menovaný za člena Európskej akadémie vied a umenia so sídlom vo Viedni. V roku 2006 mu bolo udelené štátne vyznamenanie Medaila Za zásluhy III. stupňa. Suchánek sa venuje grafike, maľbe, knižnej ilustrácii, známkovej tvorbe a exlibrisu. Žije a pracuje v Prahe.


Viac info


Suchánek Vladimír

Suchánek Vladimír

(*1933, Nové Město nad Metují, CZ)

Český maliar a grafik. Vladimír Suchánek v roku 1960 absolvoval Akadémiu výtvarných umení v Prahe u prof. Vladimíra Silovského. Spolu s Vladimírom Gažovičom sa v 70-tych a 80-tych rokoch minulého storočia zaradil medzi európsku a svetovú špičku vo farebnej litografii. Usporiadal viac ako 150 samostatných výstav po celom svete. Jeho diela sú zastúpené v popredných galériách, múzeách a súkromných zbierkach v Čechách, ako aj v zahraničí – napríklad Národní galerie v Prahe, Albertina vo Viedni, Rockford Prints Museum v USA a iné. V období 1995-2015 pôsobil ako predseda združenia Českých umelcov grafikov HOLLAR - najstaršieho a najprestížnejšieho združenia grafikov v Čechách. Vladimír Suchánek bol v roku 1997 menovaný za člena Európskej akadémie vied a umenia so sídlom vo Viedni. V roku 2006 mu bolo udelené štátne vyznamenanie Medaila Za zásluhy III. stupňa. Suchánek sa venuje grafike, maľbe, knižnej ilustrácii, známkovej tvorbe a exlibrisu. Žije a pracuje v Prahe.