Jiří Brázda je akademický maliar a významný český výtvarník. Pozrite si aktuálnu ponuku obrazov a grafických diel od Jiří Brázda.

(*9.5.1952, Teplice, CZ) Akademický maliar a významný český výtvarník Jiří Brázda je absolvent Strednej aj Vysokej umeleckopriemyslovej školy v Prahe. Venuje sa maľbe a grafickej tvorbe. Jiří Brázda je držiteľom viac ako 30 domácich a zahraničných ocenení. Okrem českých miest mal viac ako 50 výstav v Japonsku, Veľkej Británii, USA, Francúzsku, Belgicku, Fínsku a iných krajinách. Jiří Brázda je členom Hollaru - prestížneho združenia grafikov. V grafickej tvorbe využíva kombinované techniky ako suchá ihla (C4), rytina (C2), mezzotinta (C7). V jeho grafických listoch sa často objavujú ženské figúry na pozadí dynamickej až expresívnej kompozície. 


Viac info


Brázda Jiří

Brázda Jiří

(*9.5.1952, Teplice, CZ)

Akademický maliar a významný český výtvarník Jiří Brázda je absolvent Strednej aj Vysokej umeleckopriemyslovej školy v Prahe. Venuje sa maľbe a grafickej tvorbe. Jiří Brázda je držiteľom viac ako 30 domácich a zahraničných ocenení. Okrem českých miest mal viac ako 50 výstav v Japonsku, Veľkej Británii, USA, Francúzsku, Belgicku, Fínsku a iných krajinách. Jiří Brázda je členom Hollaru - prestížneho združenia grafikov. V grafickej tvorbe využíva kombinované techniky suchá ihla (C4), rytina (C2), mezzotinta (C7). V jeho grafických listoch sa často objavujú ženské figúry na pozadí dynamickej až expresívnej kompozície. 

OCENENIA /výber/

2008 – 3. cena, 32. medzinárodné bienále ex libris, Peking (CN)
2007 – strieborná medaila, Fu Xian Zhai medzinárodná súťaž ex libris, Šanghaj (CN)
2007 - ocenenie za významný a dlhodobý prínos v ex libris, II. Medzinárodná súťaž ex libris, Ankara (TR)
2005 – cena SSPE, XI. Festival komornej grafiky, Praha (CZ)
2005 – Grand Prix, Trienále českého ex libris, Chrudim, (CZ)
2005 – 1. cena, XI. Medzinárodná grafická súťaž ex libris-Gliwice 2005, Gliwice (PL)
2003 – medaila, XIII. Medzinárodná súťaž ex libris, Vilnius (LT)
2002 – 3. cena, Medzinárodná súťaž ex libris, Varese (IT)
1996 – 2. cena, 16. Bienále moderného ex libris, Malbork (PL)
1991 – cena mesta, Bienále malej grafiky, Sint-Niklaas (BE)