Deväť výtvarníkov bude prezentovať Slovensko na 116. ročníku Jesenného salónu v Paríži. Autori Igor Benca, Róbert Brun, Karol Felix, Róbert Jančovič,…

Slovenská grafika na Jesennom Salóne v Paríži

Späť

Deväť výtvarníkov bude prezentovať Slovensko na 116. ročníku Jesenného salónu v Paríži. Autori Igor Benca, Róbert Brun, Karol Felix, Róbert Jančovič, Peter Kľúčik, Marián Komáček, Kamila Štanclová, Katarína Vavrová a Tomáš Žemla predstavia svoje diela v rámci grafickej sekcie. Salón bude otvorený od 10. do 13. októbra 2019 na parížskej Champs-Elysées.

Slovensko sa tak so svojou grafickou scénou na Jesennom salóne predstaví po prvý raz. Autorov, ako aj diela, vybrala francúzska komisia, pričom jedna z hlavných podmienok bola tvorba s využitím klasických grafických techník. Jesenný salón patrí medzi prestížne výtvarné podujatia v Paríži, ročne ho navštívi niekoľko desiatok tisíc návštevníkov.

Projekt vznikol v úzkej spolupráci s Veľvyslanectvom SR a Slovenským inštitútom v Paríži a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia.

Jesenný salón v skratke:
Jesenný salón vznikol v roku 1903 v Paríži ako reakcia na konzervatívny tradičný Parížsky salón. Za jeho viac ako 100-ročnú históriu sa na ňom predstavili hlavné umelecké smery 20. storočia, vrátane fauvizmu, surrealizmu a kubizmu. Medzi vystavujúcimi bol napr. Cézanne, Rodin, Picasso či Dalí. Salón sa koná každoročne a má multidisciplionárny charakter, pičom zahŕňa maľbu, kresbu, grafiku, fotografiu a sochu.

Viac informácií na: https://www.salon-automne.com/en/next-edition/