Peter Kľúčik je jedným z najvyhľadávanejších slovenských grafikov. Pozrite si Kľúčikove diela na predaj – obrazy a grafiky.

(*1953, Bratislava) Maliar, grafik a ilustrátor. Peter Kľúčik sa narodil v Bratislave. V rokoch 1974–1980 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na oddelení grafiky a knižnej ilustrácie u prof. Albína Brunovského. Svoje diela predstavil v rámci veľkého počtu výstav, individuálnych i kolektívnych, na Slovensku a v mnohých európskych krajinách, USA a Kanade. Jeho tvorba je charakteristická fantastickou zoológiou, skutočnými i bájnymi zvieratami. Známe sú jeho grafické série Mapa sveta I. - III. či Tauromachia I. - V. Peter Kľúčik sa venuje maľbe a grafickej tvorbe, v ktorej využíva najmä techniku leptu.


Viac info


Kľúčik Peter

Kľúčik Peter

(*1953, Bratislava)

Maliar, grafik a ilustrátor. Peter Kľúčik sa narodil v Bratislave. V rokoch 1974–1980 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na oddelení grafiky a knižnej ilustrácie u prof. Albína Brunovského. Svoje diela predstavil v rámci veľkého počtu výstav, individuálnych i kolektívnych, na Slovensku a v mnohých európskych krajinách, USA a Kanade. Jeho tvorba je charakteristická fantastickou zoológiou, skutočnými i bájnymi zvieratami. Známe sú jeho grafické série Mapa sveta I. - III. či Tauromachia I. - V. Peter Kľúčik sa venuje maľbe a grafickej tvorbe, v ktorej využíva najmä techniku leptu.

OCENENIA /výber/

2006 - cena na 7. Triennale de Chameliéres (FR)
2004 - Špeciálna cena kritiky na Premio Internazionale d´Arte San Crispino (IT)
1994 – Cena Ľudovíta Fullu, Bratislava (SK)
1991 – Cena vydavateľstva Mladé letá, Bratislava (SK)
1990 – International Biennial of Ilustrations, Barcelona (ES)
1990 - Cena vydavateľstva Slovenský Spisovateľ (SK)
1984, 1987, 1990, 1991 – Najkrajšia kniha roka (SK)